SEO – jak powinny wyglądać frazy?

Każda osoba, która prowadzi stronę internetową własnej firmy usłyszała z pewnością nie raz, że powinna zadbać o SEO swojej witryny tak, aby mogła znaleźć się ona na pierwszych stronach wyników wyszukiwań. W przeciwnym razie posiadanie własnej wizytówki w sieci mija się z celem.
To oczywiście prawda. Niestety, poza tym, że warto zadbać o SEO mało w sieci porad jak skutecznie to zrobić. Podpowiadamy więc jak powinny wyglądać frazy, by pomogły nam odnieść sukces.
Przede wszystkim teksty na stronę internetową powinny być przyjazne zarówno dla wyszukiwarki, jak i dla czytelnika. Internauta szuka w sieci informacji, czyta je, by następnie podjąć pewne działania. musimy więc pamiętać, że  w SEO nie chodzi o faszerowanie tekstu słowami kluczowymi. Ich obecność powinna być jak najbardziej naturalna, w przeciwnym razie booty Google uznają naszą stronę za spam a zwykły użytkownik nie będzie w stanie skorzystać ze strony z powodu niezrozumienia treści.
Warto również pamiętać o tym, że fraza powinna obejmować świadczoną przez nas usługę czy oferowany produkt wraz z nazwą miasta na terenie którego działamy. Przykładem może być chociażby fraza „naprawa samochodu Katowice”.  Frazy możemy odmieniać przez przypadki by wyglądały naturalnie.
Pamiętajmy również o tym, by nie kopiować tekstów z sieci. Google może szybko zbanować naszą stronę, a czytelnicy szybko wyczują oszustwo. Ban objawia się brakiem strony głównej i podstron w obrębie danej domeny w indeksie wyszukiwarki. Kopiowanie tekstu po prostu się nie opłaca.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

System reklamy Test